top of page
Пошук

Чи є обмеження, щодо занять фізкультурою та спортом дітям з вальгусною деформацією стоп?


Фізичні навантаження при вальгусній деформації стопи необхідні для зміцнення і розвитку зв'язкового апарату. Дитина народжується зі слабкими зв'язками, сухожиллями і м'язами ступні. З віком, при нестачі фізичної активності, по ряду інших причин (генетика, будова скелета) зв'язково-сухожильний апарат ніг перестає справлятися зі своєю функцією.


Взуття для занять фізкультурою повинно бути правильно підібрано, щоб зафіксувати правильну постановку ніг, не дати деформації стоп прогресувати, доставляти дитині незручності та біль під час занять.


Шукаєте якісне та стильне спортивне взуття для своєї дитини? Завітайте до нашого інтернет-магазину - www.ortoprofi.com.


Фізична активність при вальгусній деформації стоп.

Фізичні навантаження покращують кровообіг в кінцівках, розробляють м'язи, роблять зв'язки міцніше, еластичніше, сприяють зниженню ваги, що зменшує навантаження на суглоби, зв'язки, тиск на ступні. При деформації стоп рекомендується займатись лікувальною гімнастикою для стоп. Головне, займатися систематично, із дня на день, щоб це увійшло в звичку і не викликало опору у дитини


Щоденна гімнастика для стоп починається з розминки, самомасажу, проводиться босоніж, складається з комплексу вправ по 4-5 хвилин. Якщо гімнастика рекомендована малюкові, батькам слід особистим прикладом показувати все в ігровій формі, щоб пробудити цікавість до процесу.


Щоб зацікавити дитину і зробити заняття більш цікавими можна скористатися масажними ортопедичними килимками. Дитині сподобатися цей яскравий предмет, який перетворить занняття на гру.


Підсилюють ефект від фізкультури носіння індивідуальних ортопедичних устілок, масаж стоп, використання профілактичних масажних килимків, інших пристосувань.


Прогулянки і біг при вальгусі.

Дітям потрібно багато гуляти і бігати. Якщо малюк бігає, значить зв'язки і м'язи отримують навантаження, зміцнюються. Пересічна місцевість, нерівна рельєфна поверхня - кращі умови для бігу, саме вони забезпечують роботу м'язів стопи. Бігати по гальці і травичці, якщо є така можливість, потрібно босоніж.


Для бігу та ходи по рівній поверхні потрібна щільна підошва на взутті і твердий супінатор. Для бігу та ходи по нерівній, пересічній місцевості допускається взуття на тонкій підошві, щоб забезпечити масажний ефект.Спорт при вальгусній деформації стоп у дітей.

Спорт при вираженій вальгусній деформації стоп у дітей є основним лікувальним, профілактичним засобом. При нестачі фізичної активності, коли нога не отримує навантаження, м'язи, зв'язки слабшають, не тримають ступню в анатомічному положенні. Завдання батьків - забезпечити такий активний спосіб життя, коли м'язи постійно працюють, формують склепіння стоп.

Лише важкий ступінь деформації вимагає обмежень по використанню додаткових спортивних пристосувань.


Стопа формується до 12 років, дитина за участю батьків має всі шанси виправити деформацію, щоб в майбутньому це не стало причиною сколіозу і інших проблем опорно-рухового апарату.


Відмінним тренажером є - велосипед. Користь від катання на велосипеді велика: скорочуються м'язи стопи, помірно навантажуються коліна і гомілковостопний суглоб, стопи знаходяться в правильному рівному положенні, масажний ефект від педалей розподіляється по всій стопі.


Велосипед - те, що лікарі рекомендують при даному захворюванні.

А ось з приводу самоката рекомендації найчастіше негативні, тому що одна нога ніяк не бере участі в розподілі навантаження, розташована на самокаті в фіксованому положенні. Як загальна фізична активність, звичайно, самокат не буде зайвим, але кататися довго і постійно не рекомендується.


Для оздоровлення організму і зміцнення зв'язкового апарату при плоско- вальгусній деформації стоп ортопеди рекомендують плавання, східні бойові мистецтва (тхеквондо, айкідо та інші), легку атлетику, бігові лижі, хореографію, танці, бадмінтон та інші ігрові види спорту.


Сучасні діти мало рухаються, вважаючи за краще проводити час перед телевізором і комп'ютером, в результаті страждає весь скелет, м'язовий корсет. Якщо забезпечити достатню фізичну активність, відірвати від гаджетів, відправити гуляти - багато проблем зі здоров'ям зникнуть.


Помірні фізичні вправи, спорт і достатня активність протягом дня, на уроках фізкультури та спортивних секціях, правильне взуття, регулярні курси масажу та регулярна гімнастика для стоп значно виправлять ситуацію.


Батьки повинні приймати найактивнішу участь у фізичному розвитку власної дитини: захоплювати, підбадьорювати, показувати власним прикладом, виконувати спільно і звісно хвалити за будь-які досягнення!226 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page